MNK Glucosamine
Bayanlar İçin, Beslenme, Kas Geliştirme, Supplement, Vücut Geliştirme Ocak 29, 2020

Glucosamine Nedir?

Vücut geliştirme sporu ağırlık kaldırmaya yönelik bir çalışma sergiler. Vücudumuz bu ağırlıkları kaldırdıkça ve yeteri kadar beslendikçe kaslarımız gelişim gösterir ve istediğimiz vücut ölçülerine sahip oluruz. Kaldırdığımız ağırlıklar vücudumuzun eklemlerini etkilediği için eklemlerimizi de geliştirmemiz ve beslememiz gerekir. Glucosamine / Glukozamin burada devreye giriyor. Glucosamine nedir derseniz, glucosamine eklemlerimizin temel yapı taşıdır. Bu yüzden bizim için önemi yüksektir.

Glucosamine Solgar
Glucosamine Solgar

Glucosamine Faydaları Nedir?

Eğer glucosamine gereken önemi vermezsek, bir süre sonra eklemlerimiz zayıflar bunun neticesinde ağırlıkları kaldırmamızda ciddi sorunlar yaşayabiliriz. Buradan anlaşıldığı gibi vücut geliştirmede beslenme dendiğinde, sadece protein tozu kullanmak, kasları şişirmek akla gelmemeli. Vücut her bir zerresine kadar bir bütün olarak düşünülmeli. Sizde eğer bu sporun her bir nimetinden yararlanmak istiyorsanız çok iyi araştırmalı ve yeni gelişmelerden her zaman haberdar olmalısınız.

Glucosamine
Glucosamine

Vücut glucosamine üretimini gerçekleştirir. Spor yapmadığınız halde vücut glucosamine/glukozamin üretimi yapar ve eklemlerinizin sağlığını korumaya çalışır. Ancak sporcular, spor yapmayan insanlara göre eklemlerini daha çok kullandığı ve daha çok ağırlık yüklediği için, ayrıca glucosamine takviyesine ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden de takviye ilaçlara ihtiyaç artmaktadır. 18 yaşını geçen kişiler için günde en fazla 3 defa 500mg glucosamine kullanmaları tavsiye edilir. Tabi bu miktar düzenli ve ciddi spor yapanlar için geçerlidir. Eğer düzenli bir spor hayatınız yoksa ve bunun yanında eklem rahatsızlığınız da yoksa hiç kullanılması tavsiye edilmez. 18 yaş altı kişiler için kullanılması da tavsiye edilmez. Bilimsel olarak 18 yaş altı kişilere kullanılmasında yararlı bir kanıt bulunamamıştır.

MNK Glucosamine
MNK Glucosamine

Glucosamine Zararları Nedir?

Eklem rahatsızlıkları olanlarda glucosamine kullanmaya eğilim göstermektedir. Bazı bulgular eklem rahatsızlıklarına iyi geldiğini göstermektedir. Ancak her ne şekilde olursa olsun kullanmadan önce kesinlikle uzman bir doktorla görüşülmelidir. Gerekli testlerin yapılması gerekir. Eğer glucosamine kullanmanıza ihtiyaç duyulursa o zaman doktorun önerdiği oranda kullanmanızın hiçbir zararı olmaz. Bunun yanında karides ve yengeçlerden yapılan glucosamine türleri vardır. Eğer bu tür kabuklu deniz ürünlerine alerjiniz varsa kullanılması kesinlikle tavsiye edilmez. Bu durumdan dolayı alacağınız glucosamine ilacının içeriğini iyi araştırmalısınız ve sonra kullanmaya başlamalısınız.

KIRKLAND Glucosamine

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

-10%

indirimler için abone olun