Bayanlar İçin, Beslenme, Fitness, Kas Geliştirme, Supplement, Vitamin, Vücut Geliştirme Ocak 23, 2020

Malik Asit nedir?

Malik asit elma ile eş anlamlıdır. Günde bir elmanın doktoru uzak tutmasının bir nedeni var ve malik asit sadece olabilir. Birçok meyvede bulunan, ancak özellikle elmalarda bulunan organik bir bileşiktir. Ağrı ve gastrointestinal problemlerin semptomlarını azalttığı, enerjiyi arttırdığı ve insanların egzersiz toleransını arttırdığı bilinmektedir.

Malik Asit ve Elma

Malik Asidi Nerede Bulabilirsiniz?

Meyve en başta gelen doğal malik asit kaynağıdır. Sitrik asitler (meyvelerdeki gibi), glikolik asit (şeker kamışlarından), laktik asit (ekşi sütte bulacağınız), tartarik asit ( üzüm almak).

Bazı meyveler ve sebzelerle yaygın olarak ilişkili ekşi veya acı tattır ve diğer gıdalardaki tadı iyileştirmenin yanı sıra sağlık yararları için bir katkı maddesi olarak kullanılır.

Ayrıca, diğer çeşitli faydaları ile birlikte yorgunluğu azaltmaya ve egzersiz eşiğinizi artırmaya yönelik birçok sağlık ve fitness takviyesinde bulunur.

Muhtemelen malik asidi ağız gargarasında veya diş macununda bir bileşen olarak fark etmemiş olabilirsiniz. Birçok kullanımından biri, tükürük üretimini uyarma ve ağzınızdaki potansiyel olarak tahrip edici bakteri popülasyonunu azaltma yeteneğidir.

Malik Asit Kimyasal Profili

Malik Asidin Faydaları

En popüler spor takviyeleri, dayanıklılık, dayanıklılık, iyileşme yeteneğiniz ve motivasyon açısından performansınızı doğal ve güvenli bir şekilde artıran takviyelerdir. Malik asit, yorgunluğu önleme ve dayanıklılığınızı artırma kapasitesi nedeniyle bu tür takviyelerde yaygın olarak bulunur.

Çünkü vücudun ATP üretmesine yardımcı olur. Genellikle enerji eksikliği olan insanlar yeterli ATP üretmezler. Eksiklik gün boyunca yorgunluğa ve atletik yeteneğinizi önemli ölçüde etkileyebilecek motivasyon eksikliğine neden olur. Bu nedenle, malik asit içeren spor takviyelerinin kullanılması, egzersiz için daha yüksek bir toleransa ve dayanıklılık egzersizine katılırken daha büyük sonuçlara yol açabilir.

Bahsedilen tüm pozitiflerin yanı sıra, özellikle sağlıklı cildi iyileştirmek ve korumak için özel olarak hazırlanmış cilt bakım ürünlerinde kullanılır. Kırışıklıklar, cildinizdeki yaşlanma belirtileri, sivilce, lekeler ve yorgun görünümlü cilt için bir övgü ve kutlama olarak kutlanmaktadır.

Malik asit, cildi tedavi etmek için kullanılan tek alfa-hidroksi asit değildir.

AHA’lar tipik olarak kuru ciltlerle savaşmak, cildi nemlendirmek ve ölü cilt hücrelerini çıkarmak için kullanılır. Kuru cilt koşullarına yardımcı olmanın yollarından biri, ölü cilt hücrelerinin en üst katmanlarını kaldırmaktır. Ayrıca cildinizin daha derin katmanlarının kalınlığını arttırdığı kanıtlanmıştır.

Malik asitten de faydalanabilecek sadece dış cildiniz değil. Ağız içindeki ağrı ve hassasiyeti bununla tedavi edebilirsiniz.

Cilt bakım ürünlerine ve ilgili takviyelere aşina iseniz, malik asit, cildinizin gücü ve esnekliği ile ilişkili bir protein türü olan kolajen üretimini teşvik eden bileşenlerden biridir.

malik asit tito 5kg

Malik Asidin Yan Etkileri

Malik asit, düzenli olarak yediğiniz birçok meyvede bulunduğu göz önüne alındığında, genellikle güvenli kabul edilir.

Gastrointestinal problemler, şişkinlik ve kramplar malik asidin en sık bilinen yan etkileri olarak listelenir. Bu yan etkileri yaşarsanız, her şeyden önce profesyonel tıbbi tavsiye almalısınız. Hidrasyon, bu semptomların tekrarlayan bir nedenidir ve bu nedenle malik asitte herhangi bir artışla birlikte tükettiğiniz su miktarını artırmanız önerilir.

Saf malik asit, doğrudan temas ederse cildinizi ve gözlerinizi tahriş edebilir. Araştırma yolunda çok az şey vardır, ancak diğer kısa süreli yan etkiler genellikle dehidrasyonla bağlantılı olan bulantı, ishal ve baş ağrısı olarak verilir.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

-10%

indirimler için abone olun