Optimum Nutrition Gold Standart Whey Protein
Bayanlar İçin, Beslenme, Fitness, Kas Geliştirme, Supplement, Vücut Geliştirme Ocak 29, 2020

Bugün piyasadaki peynir altı suyu proteini seçeneklerinin ezici çoğunluğu “protein tozu” kategorisine girmiş olsa da, konunun gerçeği, mevcut her bir whey peynir altı suyu proteini türü arasında önemli farklılıklar olması – farklılıklar üzerinde dramatik bir etkisi olacak yağsız kas kütlesi oluşturmanıza, gücünüzü ve dayanıklılığınızı artırmanıza ve kendiniz için belirlediğiniz fitness ve beslenme hedeflerine ulaşmanıza nasıl yardımcı olurlar.

Aşağıda, peynir altı suyu protein izolatı ile bugün piyasada bulunan diğer seçenekler arasındaki büyük farkları yıkıyoruz.

Scitec Nutrition Whey Protein Professional
Scitec Nutrition Whey Protein Professional

Whey Protein Tozu Önemli mi?

Kapının hemen dışında, peynir altı suyu protein tozunun değeri hakkında duymuş olabileceğiniz herhangi bir efsaneyi veya yanlış anlayışı temizlemek önemlidir.

Fitness topluluğunda (daha iyi bilmesi gereken insanlar da dahil olmak üzere), proteinin insan vücudu üzerindeki olumlu etkisini bir şekilde kötülemek veya azaltmak isteyen, özellikle de ağır kaldıran ve vücutlarını sınırlarına iten çok sayıda insan var. .

Bu insanlar tüm proteininizi tüm gıda kaynaklarından (örneğin yağsız et gibi) alabileceğinize inanmanızı istiyor. Size söylemedikleri şey, bir çift kaliteli peynir altı suyu proteini izolatının masaya getirdiği şeye yaklaşmak istiyorsanız, tüm protein besin kaynakları için küçük bir servet harcamanız gerektiğidir.

Muscletech Whey Protein
Muscletech Whey Protein

Doğru peynir altı suyu proteini izole tozu yardımıyla şunları yapabilirsiniz:

  • Vücudunuzu yeni yağsız kas kütlesinin nihai yapı taşıyla doldurun
  • Vücudunuza aynı anda ittiğiniz kalori miktarını azaltın ve kas yerine yağa dönüşme olasılığını azaltın
  • Genel gücünüzü, dayanıklılığınızı ve atletik kapasitenizi neredeyse bir gecede artırın
Nutrade Whey Protein
Nutrade Whey Protein

Peynir altı suyu proteini izolatı ve diğer seçenekler arasında gerçek bir fark var mı?

Bugün piyasada bulunan iki ana peynir altı suyu proteini kategorisi, peynir altı suyu proteini izolatı ve peynir altı suyu proteini konsantresidir .

Yapı bakımından benzer olsa da (ve neredeyse her zaman değiştirilebilir ve reklamı yapılabilir), durumun gerçekliği, peynir altı suyu proteininin başını ve omuzlarını peynir altı suyu proteini konsantresinin üstünde ve ötesinde izole etmesi ve mümkün olduğunda peynir altı suyu proteini konsantresi yerine her zaman faydalanılması gerektiğidir.

Peynir altı suyu protein izolatları, gördüğünüz gibi, bu tozların her bir kepçesinde yaklaşık% 90 protein içerir.

Peynir altı suyu proteini konsantreleri, diğer taraftan,% 25 protein ila% 89 protein içerebilir – maliyetleri azaltmak, köşeleri kesmek ve kaçınılmaz olarak kısa sürede sonuçlarınızı değiştirmek için neredeyse her zaman bu ölçeğin alt ucuna doğru eğilir.

Body Fortress Whey Protein
Body Fortress Whey Protein

Biyoyararlanım Farklılıkları

Peynir altı suyu proteini izolatı hemen hemen her zaman peynir altı suyu protein konsantrelerine kıyasla yüksek oranda biyoyararlanımı sağlayacak şekilde üretilir.

Bu gerçekten sadece vücudunuzun, peynir altı suyu proteini izolatı kan dolaşımınıza konsantre olmaktan daha hızlı bir şekilde emebileceğini söylemenin süslü bir yoludur. Bu, proteine ​​ihtiyaç duyan kaslarınızın ihtiyaç duydukları yakıtı daha hızlı alacağı anlamına gelir, böylece kasları daha hızlı oluşturmanıza yardımcı olur, aynı zamanda ağır egzersizlerden daha erken iyileşmenize de yardımcı olur.

Peynir altı suyu protein izolatı şeklinde tükettiğiniz proteinin çok daha azı, yüksek biyoyararlanımı sayesinde vücuttan atık olarak da yıkanacaktır.

Multipower Whey Protein
Multipower Whey Protein

Protein Yüzdesi Farklılıkları

Yukarıda vurguladığımız gibi, peynir altı suyu protein izolatı ve peynir altı suyu protein konsantresi arasındaki en büyük fark protein yüzdesi farklılıkları biçimindedir.

İzole ile her şüphede her zaman en az% 90 protein aldığınızdan şüphelenilen bir gölgenin ötesini bilirsiniz. Konsantre ile ne kadar aldığınızı asla bilemezsiniz, çünkü her kepçede% 25 ila% 89 protein arasında herhangi bir yere oturabilir.

Olmip Whey Kompleks Protein
Olmip Whey Kompleks Protein

Yağ, Karbonhidrat ve Laktoz Farkları

Bunun üzerine, peynir altı suyu protein izolatı peynir altı suyu protein konsantresine kıyasla çok daha düşük bir toplam karbonhidrat içeriğine sahiptir.

Peynir altı suyu proteini izolatının, peynir altı suyu protein konsantresinden daha düşük bir laktoz içeriğine sahip olduğunu, özellikle süt ürünlerine duyarlı, laktoza duyarlı veya laktoza tahammülsüz olan ancak yine de peynir altı suyunun tüm büyük faydalarını elde etmek isteyenler için yararlı olduğunu göreceksiniz. protein sunmak zorundadır.

Fiyatlandırma Farkları

Şeylerin flip tarafında, peynir altı suyu protein izolatı (ve anlaşılır şekilde) peynir altı suyu protein konsantresinden neredeyse her zaman daha pahalıdır.

Bu, yukarıda vurguladığımız tüm faydalarla ve bu yüksek kaliteli protein kaynağını üretmekten sorumlu üretim sürecinin, peynir altı suyu protein konsantresi üretmek için gerekli olana kıyasla biraz daha fazla dahil olmasıyla ilgilidir.

Nutri House Whey Protein
Nutri House Whey Protein

Makale Özeti

Günün sonunda, herhangi bir peynir altı suyu proteini takviyesi (yüksek kaliteli bir üreticiden olması şartıyla), size yardımcı olan kaliteli bir protein takviyesi olmadan yapabileceğinizden daha hızlı, daha güçlü, daha atletik bir vücut oluşturmanıza yardımcı olacaktır. yol boyunca.

Peynir altı suyu proteini izolatı her zaman daha iyi bir seçimdir (özellikle dallı zincirli amino asitler – özellikle lösin içerdiğinden) ve daha sağlıklı, daha sağlıklı ve daha mutlu bir vücut oluşturmak konusunda ciddiyseniz, go-to protein takviyeniz olmalıdır.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

-10%

indirimler için abone olun