Bayanlar İçin, Beslenme, Diyet, Kas Geliştirme, Supplement, Vücut Geliştirme Ocak 23, 2020

Yaz mevsimi yaklaştığında yağ kaybetme arzusu kaçınılmaz olarak artar ve binlerce insan her ay ülke çapında spor salonlarına kaydolur. Diyet ve eğitim başarılı bir yağ kaybı rejiminin temelini oluştururken, bazı insanlar bir yağ yakıcı takviyesinden biraz daha fazla yardım almayı tercih eder.

Yağ yakıcılar, yağ yakma sürecinizi optimize ederek kalçalarınıza veya uyluklarınıza bağlı inatçı yağlardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bu yazıda, bir yağ yakıcı ürünün kilo kaybına yardımcı olabileceği en yaygın yollara bir göz atıyoruz.

Multipower L Karnitin Yağ Yakıcı

1) Metabolizma Arttırıcılar

En popüler yağ yakma ürününe, ana amacı termojenezi (vücudun sıcaklığı) arttırmak olan bir Termojenik denir. Bu artan metabolizmanın bir sonucu olarak, organizma günlük aktivitelerinde (sindirim, egzersiz vb.) Daha fazla enerji (kalori) harcayacaktır.

Bu genellikle lipolizi uyarmaktan sorumlu reseptörler olan beta-adrenerjik reseptörlerin aktivasyonu ile elde edilir (vücudu yakıtlandırmak için lipitlerin parçalanma süreci).

Örnekler arasında Kafein Pro , Termopür , Mega Yeşil Çay Ekstraktı , Guarana Ekstraktı ve L-Tirosin bulunur .

2) Yağ Oksidasyon Arttırıcılar

Her kas hücresinde belirli sayıda mitokondri bulunur. Bu mitokondriler bir bakıma hücrenin enerji fabrikalarıdır. Bu mitokondride depolanmış yağ asitleriniz metabolize olur ve yakıt olarak kullanılır. Bazı takviyeler, yağ asitlerinin kan dolaşımından mitokondriye taşınmasını uyarır, böylece yağ yakımını arttırır.

Örnekler arasında L-karnitin ve Asetil L-karnitin bulunur .

Yağ Yakıcılar Kilo Vermenize Nasıl Yardımcı Olur

3) Yağ Blokerleri

Diyet yağ moleküllerini parçalamaktan sorumlu bir enzim vardır. Buna pankreatik lipaz denir. Bir kez parçalandığında, bu moleküller bağırsaklarda emilecektir. Bununla birlikte, bazı bileşenler bu enzimin çalışmasını önleme yeteneğine sahiptir.

Pankreatik lipaz işini yapamazsa ne olur? Yağ emilmez. Bunun yerine, dışkı şeklinde atılır.

Örnekler arasında CLA , MP Max Elle Total CLA ve Ahududu Ketonlar bulunur .

Yağ Yakıcılar Kilo Vermenize Nasıl Yardımcı Olur 2

4) Karbonhidrat Tutucular

Bu kilo kaybı takviyeleri kategorisi, yağ blokerleri ile aynı şekilde çalışır. Bilim adamları, bazı bileşenlerin alfa-amilaz adı verilen bir nişasta sindirici enzimi bloke edebildiğini ve böylece vücudun karbonhidratları emmesini önlediğini keşfettiler. Bu, daha az kalori tüketildiği ve daha az karbonhidratın yağ olarak birikeceği anlamına gelir.

Örnekler arasında Carb Blocker ve MP Max Elle Carb Control sayılabilir. 

Sonuç

Gördüğünüz gibi, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek sayısız takviye var. Yağ yakıcı ürünler son derece yararlı olsa da, diyet ve eğitim kilo kaybı söz konusu olduğunda her zaman temel faktörler olarak kalacaktır.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmiştir *

-10%

indirimler için abone olun